Opcje przeglądania
Producenci

Wazony Lyngby Porcelain

Wazon Lyngby jest najbardziej rozpoznawalnym produktem duńskiej marki Lyngby Porcelain. Marka ta zajmuje się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany oraz ręcznie dmuchanego szkła. Plisowany wazon Lyngby jest prosty w formie, oryginalny i niewątpliwie piękny. Klasyczny wazon porcelanowy Lyngby został nawet uznany za ikonę marki i skandynawskiego wzornictwa, które łączy jakość klasycznego rzemiosła z zaawansowaną techniką. Taki zakup z pewnością ucieszy wszystkich miłośników skandynawskiego, minimalistycznego stylu.

Wazony Lyngby Porcelain - ikona marki

Wazony to najbardziej kultowy produkt marki Lyngby Porcelain. Słynny wazon ze stopką Lyngby tworzy doskonałe połączenie funkcjonalności z pięknem i elegancją, a dodatkowo ma ciekawą historię.

Wazon Lyngby powstał w 1936 roku i pierwotnie był zrobiony z porcelany w białym kolorze. Cieszył się dużym zainteresowaniem i szybko stał się bardzo popularny. W 1969 roku fabryka Lyngby Porcelain została zamknięta i wówczas wazony Lyngby były produktem poszukiwanym przez kolekcjonerów na całym świecie. Jego produkcja ruszyła ponownie w 2012 roku, podczas reaktywacji fabryki. Prążkowany wazon Lyngby odtworzono z najwyższą starannością, zaczęto wytwarzać też wazony w innych kolorach.

Wazon Lyngby - ponadczasowa klasyka

Wazony Lyngby stały się słynne nie tylko w  skandynawskiej, ale i światowej historii porcelany. Są doskonałym przykładem duńskiego minimalizmu, w którym nacisk położony został na kształt i wyrazistą formę, na rzecz rezygnacji z dekoracji i zdobień. Dzięki wzorcowej konstrukcji wazonu Lyngby, klasyczne rzemiosło łączy się z zaawansowanymi technikami produkcji. Co jeszcze wyróżnia wazony Lyngby na tle innych produktów z porcelany?

  • Każdy wazon Lyngby Porcelain jest wytwarzany ręcznie w duńskiej fabryce porcelany z wieloletnimi tradycjami;
  • wszystkie produkty porcelanowe, w tym wazony Lyngby, są sygnowane ręcznie hologramem na spodzie produktu, świadczącym o oryginalności;
  • dzięki minimalistycznej formie wazony Lyngby prezentują się dobrze zarówno jako samodzielna dekoracja stołu, półki czy regału, jak i z kwiatami;
  • oryginalny wazon Lyngby będzie idealnym pomysłem na prezent dla każdego fana duńskiej klasyki.

Wyroby Lyngby Porcelain są kultowymi produktami, które każdy szanujący się duński dom ma w swoich zbiorach. Polecamy również lampy Lyngby Porcelain, klasyczne i proste w formie, a jednocześnie piękne i funkcjonalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl